O berce do enduro de Galicia encumbrase de novo.

Das mellores probas dos últimos tempos, na especialidade de Enduro na comunidade autónoma.

Aproveitando ben todo o que pode ofrecer Rois no seu conxunto, o grupo endureiro desta zona ofreceunos un percorrido do mais bonito nesta zona que aínda ten moitos segredos por desentrañar.

Cunha previsión que non facía presaxiar nada bo, a choiva abriu unha xanela de bo tempo e non tivemos que lamentar ningunha chuvieira que fixese embazar o bo espectáculo deportivo que brindaron os pilotos no monte.

As instalacións cedidas por Galipark para a proba e unha gran implicación por parte desta empresa para ter unha proba aquí, que ademais conte con un alto nivel, para facela un referente do enduro en Galicia.

Cun percorrido digno para un campionato de maior nivel, a organización por segundo ano consecutivo, superouse no terreo deportivo, dando dous especiais diferentes tanto en tamaño como en dureza, e facendo que un dos controis no monte fose un pouco apertado o que fixo que os pilotos tivesen que fiar fino para non penalizar.

As especiais, unha moi preto do centro de Rois, levou aos pilotos máis rápidos sete minutos e a outra corta pero con pasos entre pedras duns 3 minutos cada pasada, fixo aos pilotos ter que esforzarse para levar a pilotaxe a alto nivel para poder gañar a proba.

No terreo deportivo, a loita das ultimas probas onde Roman Perez e Dani Carracedo vían como un terceiro piloto disputáballes o terreo, Jorge Paradelo, que tivo unha caída no percorrido e fíxolle descender ata posicións mais atrasadas, o que lle deu opcións por momentos a outros pilotos, como Juan Outón, Carlos Moreiras pero aínda así estes a mais de 20 segundos e un minuto.

En Elite 4t dominio de Dani Carracedo (Laxe) sobre Roman Pérez (Narón) e Carlos Moreiras (Valga) que volvía este ano e cambiando de categoría, de 2t a 4t. En Elite 2t dominio de Juan Outón (Sanxenxo) sobre Jacobo Méndez (Redondela) que tamén se estreaba esta tempada con cambio do 4t ao 2t e terceiro clasificado Daniel Mayan (Boiro) incombustible.

En Open 4t ou piloto Santiago García Varela (Vilanova de Arousa) imponse a Ruben Doldán (A Coruña) e a Damián Rodríguez (Sta María de Oia), no Open 2t Antonio Alfonso (Vigo) gana ao piloto Diego Teixeira (Barco) e a Alberto Fernández (Chantada).

NAS categorías Amateur, en E1 vence Santi García (Catoira) Pablo García Varela (Vilanova de Arousa, que une ser o benxamín de toda a LIGA) quedando en terceira posición o piloto Adrián Freire (Touro), en E2 vence Iván Igrexas(A Estrada) sobre Junior Rodriguez (A Cañiza) e Borja Braña Cao (Valadouro), en E3 vencedor Pablo Conde (Catoira) sobre Manuel Rifón (Outeiro de Rei) e Carlos Abuín (Noia)

En Sub 21 Jose C. Requejo Doo (A Estrada) é o único que consegue acabar, en Senior 2T no seu retorno á competición Óscar Álvarez Vidal (Riveira) gana a Javier Alonso (Nigrán) e Roberto Álvarez (Carral) que comeza un novo ciclo nesta categoría, en Senior 4T Miguel Lauda Vázquez (Cambre) non penaliza e imponse a Diego Pazo (Nigrán) e Salva Latas (Friol) , e na categoría Máster os tres pilotos de Vigo Rogelio Cameselle o que menos penaliza, imponse a Olegario Oliveira dominador da categoría e a Miguel Pérez.

Agradecer desde a organización a implicación do concello, do seu alcalde Ramon Tojo, que brindou outra vez a posibilidade de realizar un Enduro dos GRANDES que darán moito que falar no mundo durante longo tempo.

Especiais.

Cross Test 1

Extrema 1

Cross Test 2

Extrema 2

Cross Test 3

Extrema 3

Cros Test 4

Clasificación

SCRATCH PRO

SCRATCH AMATEURS

PRO CP FINAL

AMATEURS CP FINAL