Calendario 2016 e CUADRO DE HONRACalendario 2016 y CUADRO DE HONORCalendario 2016 e Cuadro de Honra

Arrinca de novo a LIGA coa tempada 2016, coa presentación das sedes e datas dos eventos que a conformaran.
SINCE 1991
Destacan a repetición dalgunha proba pero basicamente os emprazamentos tratan de ser novos ou distintos, como foi durante estes anos atrás, incluíronse lugares míticos, que cremos que nos achegan a tradición do enduro en Galicia, como son A Peroxa e Sta María de Oia (esta estase xestionando a posibilidade) sedes de probas do campionato do Mundo e de España na especialidade.

As datas só inclúen ata Xuño que pecharemos a LIGA 2016, o motivo non é outro que o de arrincar a tempada 2016-2017 en novembro ou en decembro, tiñamos que sacrificar a duración dalgunha se queriamos arrincar a seguinte facendo unha ou dúas probas antes de acabar o ano.

As probas de Mesego e mesmo algunha mais que poñeremos no calendario xa non estarán na liga, como non o estiveron nos primeiros anos, traballamos sobre a posibilidade de apoiar a realización dalgún enduro indoor ou resistencias, ademais da Endurallada, temos algunha idea na cabeza e veremos de plasmala nunhas probas, se saen.

Estamos a traballar para a realización dun Trial en Lugo e o arranque das próximas probas en xaneiro e Febreiro. Pronto colgaremos unha enquisa de para saber cales son as vosas ideas sobre a liga e para que nos axudedes a mellorar

Deixámosvos o CADRO DE HONRA DA LIGA 2015, lembrándovos o punto 19 do regulamento.

19- PROMOCIÓNS 2016
Coa fin de aumentar a combatividade dentro da nosa LIGA e non perder o nivel de competencia os tres primeiros das Categorías OPEN na clasificación final pasarán na seguinte campaña á categoría de Elite. Os dous primeiros na clasificación final das categorías E1, E2, e E3 pasarán ás correspondentes categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

A entrega de premios sera feita antes do arrinque da proxima proba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]Arranca de nuevo la LIGA con la temporada 2016 con la presentación de las sedes y fechas de los eventos que la conformaran.
SINCE 1991
Destacan la repetición de alguna prueba pero básicamente los emplazamientos tratan de ser nuevos o distintos, como ha sido durante estos años atrás, se han incluido lugares míticos, que creemos que nos aportan la tradición del enduro en Galicia, como son A Peroxa y Sta María de Oia(esta se esta gestionando la posibilidad) sedes de pruebas del campeonato del Mundo y de España en la especialidad.

Las fechas solo incluyen hasta Junio que cerraremos la LIGA 2016, el motivo no es otro que el de arrancar la temporada 2016-2017 en Noviembre o en Diciembre, teníamos que sacrificar la duración de alguna si queríamos arrancar la siguiente haciendo una o dos pruebas antes de acabar el año.

Las pruebas de Mesego e incluso alguna mas que pondremos en el calendario ya no estarán en la LIGA, como no lo estuvieron en los primeros años, trabajamos sobre la posibilidad de apoyar la realización de algún enduro indoor o resistencias, tenemos alguna idea en la cabeza y veremos de plasmarla en unas pruebas, si salen.

Estamos trabajando para la realización de un Trial en Lugo y el arranque de las próximas pruebas en Enero y Febrero. Pronto colgaremos una encuesta de para saber cuales son vuestras ideas sobre la LIGA y para que nos ayudéis a mejorar.

Os dejamos el CUADRO DE HONOR LIGA 2015, recordándoos el punto 19 do reglamento.

19- PROMOCIÓN 2016
Con el fin de aumentar a combatividad dentro de la LIGA y no perder el nivel de competencia los tres
primeros de las Categorías OPEN en la clasificación final pasarán en la siguiente campaña a la categoría de Élite.
Los dos primeros en la clasificación final de las categorías E1, E2, e E3 pasarán a las correspondientes
categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

La entrega de premios sera realizada antes del arranque de la proxima prueba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]Arrinca de novo a LIGA coa tempada 2016, coa presentación das sedes e datas dos eventos que a conformaran.
SINCE 1991
Destacan a repetición dalgunha proba pero basicamente os emprazamentos tratan de ser novos ou distintos, como foi durante estes anos atrás, incluíronse lugares míticos, que cremos que nos achegan a tradición do enduro en Galicia, como son A Peroxa e Sta María de Oia (esta estase xestionando a posibilidade) sedes de probas do campionato do Mundo e de España na especialidade.

As datas só inclúen ata Xuño que pecharemos a LIGA 2016, o motivo non é outro que o de arrincar a tempada 2016-2017 en novembro ou en decembro, tiñamos que sacrificar a duración dalgunha se queriamos arrincar a seguinte facendo unha ou dúas probas antes de acabar o ano.

As probas de Mesego e mesmo algunha mais que poñeremos no calendario xa non estarán na liga, como non o estiveron nos primeiros anos, traballamos sobre a posibilidade de apoiar a realización dalgún enduro indoor ou resistencias, ademais da Endurallada, temos algunha idea na cabeza e veremos de plasmala nunhas probas, se saen.

Estamos a traballar para a realización dun Trial en Lugo e o arranque das próximas probas en xaneiro e Febreiro. Pronto colgaremos unha enquisa de para saber cales son as vosas ideas sobre a liga e para que nos axudedes a mellorar

Deixámosvos o CADRO DE HONRA DA LIGA 2015, lembrándovos o punto 19 do regulamento.

19- PROMOCIÓNS 2016
Coa fin de aumentar a combatividade dentro da nosa LIGA e non perder o nivel de competencia os tres primeiros das Categorías OPEN na clasificación final pasarán na seguinte campaña á categoría de Elite. Os dous primeiros na clasificación final das categorías E1, E2, e E3 pasarán ás correspondentes categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

A entrega de premios sera feita antes do arrinque da proxima proba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]