Cronica Enduro de Rois e clasificaciónsCronica Enduro de Rois y clasificaciones

Tedes que desculpar pola tardanza pero un erro informático non pudemos por en tempo e forma a crónica e os tempos no noso sitio.

Espectacular e espectáculo en Rois.

Todos aliados para desfrutar do mellor enduro afeccionado en épocas.

_MG_1283 [800x600]
Sen lugar a dubidas Rois, volcouse na súa proba, en tódolos aspectos, proporcionounos un lugar onde instalar a 207 pilotos e a súas maquinas, no Galipark, que sen dubida nuns anos será un referente neste tipo de instalacións en Galicia.

O alcalde Ramon Tojo, facendo que o concello, aportara uns trofeos boisimos, con axuda persoal para obtención dos permisos, a presenza do tenente alcalde na entrega de premios, que no noso caso con tantas categorías sempre é longa.

A caixa de viño que se lle enviou a Pemán, para que puxera bo tempo en Rois, notouse que era do bo, con calor xa na media maña acompañounos ata a entrega de premios, onde se viu gran cantidade de persoas esperando por eles, a LIGA esta aboada o bo tempo.

No apartado deportivo, o gran circuíto posto a disposición dos pilotos, fixo que moitos atrancaran nalgún sitio o que condicionou as clasificacións finais con algunhas penalizacións nos Ch´s.
Na primeira crono pasou coma en Mondoñedo onde a loita entre Dani Carracedo e Roman Perez pola primeira praza nas cronos foi intensa, Roman vencería nas pasadas 2 4 5 e 6 e Carracedo nas outras catro, quedando a cousa moi igualada e con vantaxe para este ultimo.

En Elite 4t o vencedor Daniel Carracedo, de Laxe, seguido por Jacobo Méndez (Vigo) e Pablo Torrado (Laxe). En Elite 2t o vencedor Román Pérez, de Ferrol, seguido de Juan Outon (Sanxenxo) e Carlos Moreiras (Valga).

Na categoría Open 4t, vencedor Nicolás Varela (Laxe), seguido de Santiago Garcia (Vilanova) Carlos Rubal (Alfoz), en Open 2t, a vitoria para o piloto de Noia Xose Mª Ogando, seguido de Javier Corujo (Lugo) y Diego Teixeira (O Barco).

Na categoría Veteranos, gran actuación de Jorge Suárez que conseguiu meterse en el top 10 nalgunha das pasadas as cronos, o podio Jorge Suárez Martínez (Mos), seguido de Isidoro Martínez Arca ( A Coruña) e Cesar Álvarez Doval (A Coruña).

_MG_1852 [800x600]
En Amateur, daban dúas voltas e media o recorrido na categoría E1, Ivan Lago (Rois), piloto local, impúxose o seu compañeiro de equipo Angel Conde por solo 68 centésimas, sendo el terceiro Juan Fiallega (Foz).

En E2, moi disputada esta categoría, separados por escasamente 41 centésimas, Pedro C. Fontan (Pontevedra), impúxose a Jose R. Guillan (Pontevedra) e a Damian Docampo (Arteixo).

En E3, lamentala entrega de premios que se nos pasou a revisión das penas dos tres primeiros que subiron o podio (ter en conta ca entrega pódese facer pola provisional), queda así, despois de revisar as penalizacións, Elvis Castellano (León) primeiro, Luis A. Piñeiro (A Coruña) segundo e terceiro Raúl Bouzas Pais, (Mazaricos), e aínda estamos pendentes do tempo do dorsal 383.

En sub 21, destaca o triunfo de Jairo Fernandez (Chantada) sobre, Brais Trinidad (Viveiro) e Pablo Garcia (Vilanova).

Categorías Sénior os mais rápidos foron os de 4t destacando Javier Suárez, Rafael García e Miguel Lauda, por este orden sendo os tres da zona de A Coruña. En 2t o vigués Manuel E. Gonzalo, impúxose a Agustín J. Prieto de Benavente, y a José Eiras de Pontevedra.

Na categoría Master, Ignacio de Castro (Vigo) impúxose a Juan C. Blanco (A Coruña) y a Angel M. Fernández (Oia).

Destacala inclusión da Fémina Natalia Alonso que correu en categoría E2, para poder ter un nivel mais de competición, de cara a afrontar retos mais importantes e mellorar a súa calidade.

Tempos finais (Provisionais os de E3).

Final Categorias PRO

Final Amateur

Final Categoria Master

Tempos das Especiales

1ª Pasada Crono 1

1ª Pasada Crono 2

2ª Pasada Crono 1

2ª Pasada Crono 2

3ª Pasada Crono 1

3ª Pasada Crono 2

4ª Pasada Crono 1

4ª Pasada Crono 2

Disculpar la tardanza pero un problema informático nos ha obligado a no poder dar en tiempo y forma la crónica y clasificaciones en nuestro sitio.

Espectacular y espectáculo en ROIS.

Todos aliados para disfrutar del mejor Enduro aficionado en épocas.

_MG_1283 [800x600]

Sin lugar a dudas Rois, se ha volcado con su prueba, en todos los aspectos, nos ha proporcionado un lugar donde instalar a 207 pilotos y sus maquinas, como el Galipark, que sin duda en unos años sera el referente en este tipo de instalaciones en Galicia.

Se ha volcado el alcalde Ramón Tojo, dándonos unos trofeos chulísimos, con la ayuda personal para la obtención de permisos, la presencia del teniente de alcalde en la entrega de premios, que en nuestro caso siempre es larga.

La caja de vino que le enviaron a Pemán (hombre del tiempo en la televisión de Galicia), para que pusiera un buen día en Rois, se noto, con calor ya a media mañana nos acompaño hasta la entrega de premios, donde se vio gran cantidad de personas esperando por ellos, la LIGA esta abonada al buen tiempo.

El apartado deportivo, el gran circuito puesto a disposición de los pilotos, hizo que bastantes atrancaran en algún sitio lo que condiciono las clasificaciones finales con alguna penalización en los pasos por los CH´S.

Primera crono, lucha igualada como en Mondoñedo entre Daniel Carracedo y Román Pérez, destacando la igualdad en la cabeza, Román vencería en las pasadas 2 4 5 y 6 y Carracedo en las otras cuatro, quedando la cosa muy igualada y con ventaja para este ultimo.

En Elite 4t vencedor Daniel Carracedo, de Laxe, seguido por Jacobo Méndez (Vigo) y Pablo Torrado (Laxe). En Élite 2t Vencedor Román Pérez, de Ferrol, seguido de Juan Outon (Sanxenxo) y Carlos Moreiras (Valga).

En categoría Open 4t, vencedor Nicolás Varela (Laxe), seguido de Santiago Garcia (Vilanova) Carlos Rubal (Alfoz), en Open 2t, la victoria para el piloto de Noia Xose Mª Ogando, seguido de Javier Corujo (Lugo) y Diego Teixeira (O Barco).

En categoría Veteranos, gran actuación de Jorge Suárez que consiguió meterse en el top 10 de alguna de las pasadas a las cronos, el podio Jorge Suárez Martínez (Mos), seguido de Isidoro Martínez Arca ( A Coruña), y Cesar Álvarez (A Coruña).

_MG_1852 [800x600]

En Amateur, daban dos vueltas y media al recorrido en la categoría E1, Ivan Lago (Rois), piloto local, se impuso a su compañero de equipo Angel Conde por solo 68 centésimas, siendo el tercero Juan Fiallega (Foz).

En E2, muy disputada esta categoría, separados por escasamente 41 centésimas, Pedro C. Fontan (Pontevedra), se impuso a Jose R. Guillan (Pontevedra) y a Damian Docampo (Arteixo).

En E3, lamentar la entrega de premios que se nos debió pasar la revisión de las penas de los tres primeros que subieron al podio (tener en cuenta que la entrega se puede hacer por la provisional), queda así, después de revisar las penalizaciones, Elvis Castellano (León) primero, Luis A. Piñeiro (A Coruña) segundo y tercero Raúl Bouzas Pais, (Mazaricos).

Categorías Senior los mas rápidos fueron los de 4t destacando Javier Suárez, Rafael García y Miguel Lauda, por este orden siendo los tres de la zona de A Coruña. En 2t El vigues Manuel E. Gonzalo, se impuso a Agustín J. Prieto de Benavente, y a José Eiras de Pontevedra.

En la categoría Master, Ignacio de Castro (Vigo) se impuso a Juan C. Blanco (A Coruña) y a Angel M. Fernández (Oia).

Destacar la inclusión de la Fémina Natalia Alonso que corrió en categoría E2, para poder tener mas nivel de competición, de cara a afrontar retos mas importantes y mejorar su calidad.

Agradecer a David el gran despliegue puesto en marcha, el gran trabajo de implicar a toda las personas, instituciones y demás para llevar a cabo esta prueba, como no a Senén el gerente de Galipark por poner esa pedazo de instalación a nuestra disposición, a todos los que echaron una mano directa o indirectamente.

Da gusto volver a ver a personas que se echan de menos en las pruebas, por causa de la vida, no pueden acudir o vuelven cuando pueden, esas que han estado ahí al principio, y que sin ellas y su apoyo al principio, hoy la LIGA no seria lo que es.

Tempos finais (Provisionais os de E3).

Final Categorias PRO

Final Amateur

Final Categoria Master

Tempos das Especiales

1ª Pasada Crono 1

1ª Pasada Crono 2

2ª Pasada Crono 1

2ª Pasada Crono 2

3ª Pasada Crono 1

3ª Pasada Crono 2

4ª Pasada Crono 1

4ª Pasada Crono 2