Tempos oficiosos e CronicaTiempos Oficiosos y Cronica

Espectáculo e espectacular Mondoñedo 2016.

Estreito marxe de vitoria para Roman Pérez sobre Daniel Carracedo.

Arrancou a LIGA da Moto de Campo, coa proba de Mondoñedo, onde se concentraron na saida 185 pilotos para a disputa dunha das mellores probas na zona, 35 km de monte con dúas especiais disitntas que traerían boa loita nos pilotos punteiros.

Como ven sendo habitual nas probas da LIGA, a proximidade e a facilidade para a participación, que leva a cabo a Asociación que controla este eventos, fixo que moitos pilotos asturianos e incluso de cantabria acercaranse a participar na proba.

Antes da saída facíase a entrega dos diploma os vencedores do ano pasado das categorías da LIGA.

O enduro aficionado desfrutou dunha maña de entrega deportiva na pista onde os tempos da primeira pasada a especial poñían por diante a Roman Pérez (Beta), que estreaba montura e cambio de categoría o 2t, por diante dos pilotos de 4t comandados por Luis C. Morais (Monforte, Sherco) que mais adiante tivo que abandonar por avaría mecánica. Roman imporíase en todas as pasadas a esta especial

Despois do recorrido polo monte a cousa cambiaba impoñéndose na especial de arriba a lei de Daniel Carracedo (Honda) o que pasaría a ser unha constante para todo o día, solo interferida por algún que outro na segunda praza. Daniel impúxose en todas as pasadas a esta especial.

Os resultados en Elite 4T primeiro Daniel Carracedo (Laxe, Honda), segundo Benjamín Torre (Cantabria, Sherco) e na terceira posición estreando categoría por promocionar do ano pasado Pablo Torrado(Laxe, Sherco).

Elite 2T. Vitoria y scratch xeneral para Román Pérez (Ferrol, Beta) segundo Juan C. Moreiras (Valga, Beta) Juan Outon(Sanxenxo, KTM) en terceira posición.

Javier Corujo paso de los tubos
Foto Enduro 2015 Mondoñedo

Nas categorías OPEN o ter promocionado pilotos a categoría Elite, quedan mais disputadas pois a entrada dos mellores das categorías amateurs fai mais interesante e mais loitada. Open 4t impuxseo o piloto Nicolás Varela (Laxe, Sherco ) segunda posición para o piloto Javier Rodríguez (Noia, Husqvarna) e terceira para o recen ascendido Bruno Quintas (Vigo, Sherco). En 2t, vitoria para Raúl Berguño (Asturias, Honda), segunda posición para o piloto local Abel Sánchez (Mondoñedo, Ktm) e a terceira Iván Sixto (Cervo, Husqvarna).

Na categoría Veteranos, volve a estar comandada polo trío do ano pasado, ainda que trocando as posicións, primeiro Jorge Suárez (Vigo, Yamaha), segundo Mario Fernández (Asturias, Sherco) e terceiro Isidoro Martínez (A Coruña, Yamaha).

Nas categorías amateur, gano en E1 Roberto Magariños, (Pontecesures, Honda) seguido do seu compañeiro de equipo(TX Race) Roberto Conde (Valga, Yamaha) e Luis González (Oleiros, Suzuki). Categoría E2 primero Abel Carballes (Mosteiro, Ktm) segundo Alfonso Vázquez (Estrada, Gas Gas) e terceira posición Juan J. Vieites (Mazaricos, Gas Gas). Categoría E3,gana Marc Martínez (Monterroso, Beta) seguido de Brais Fernández (-, Beta) e na terceira posición Adrián Freire (Touro, Gas Gas).

As categorías Senior estiveron comandadas polos pilotos, en 2t, Jorge Arjones (Vigo , Gas Gas) e no 4t por Rafael García (Arteixo, Ktm) en Master vitoria para el piloto Ignacio de Castro (Vigo, Suzuki).
Destacala vitoria do mais benxamín de todos na categoría Sub 21, Pablo García (Vilanova de Arousa, Husqvarna).

Na categoría Féminas a única participante, que ademais acabou sen penalizar nas suas duas voltas Natalia Alonso, (Mondoñedo, Husqvarna) tamén esta implicada na organización desta proba

Destacar como a prensa fíxose eco do traslado dun piloto no helicóptero, comentar que se encontra ben e xa se encontraba ben no centro de saúde, pero o medico, por precaución decidiu evacualo o hospital, sufriu unha arritmia

A proba da capital da Mariña Central de Lugo no defraudo a ninguén, tanto publico, participantes, organizadores e autoridades quedaron encantados cunha proba que arrincaba a tempada de Enduro aficionado en Galicia e que deu un moi alto espectáculo tanto deportivo como organizativo.

tubos Monodñedo 2015
Piloto paso de los tubos

Mangas das Especiales

Especial 1 Parque

Especial Larga 1

Especial 2 Parque

Especial Larga 2

Especial 3 Parque

Especial Larga 3

Especial 3 Parque

Clasificacións.

Elite4t

Elite2t

Open4t

Open2t

Veteranos

E1

E2

E3

Sub21

Master

Senior2t

Senior4t

Feminas

Penalizaciones

Espectáculo y espectacular Mondoñedo 2016.

Estrecho margen de victoria para Roman Perez sobre Daniel Carracedo.

Arranco la LIGA de la Moto de Campo, con la prueba de Mondoñedo, donde se concentraron en la salida 185 pilotos para disputar una de las mejores pruebas en la zona. 35 km de monte con dos especiales distintas que traerían buena lucha en los pilotos punteros.

Como viene siendo habitual en las pruebas de la LIGA, la cercanía y la facilidad para la participación, que lleva cabo la asociación que controla estos eventos, hizo que muchos pilotos asturianos e incluso de Cantabria se acercaran a participar en la prueba.

Antes de la salida se hacia la entrega de los diplomas a los vencedores del año pasado de las categorías de la LIGA.

El enduro aficionado disfruto de una mañana de entrega deportiva en la pista donde los tiempos de la primera especial ponían por delante a Román Pérez(Beta), que estrenaba montura y cambio de categoría al 2tiempos, por delante de los pilotos de 4tiempos, encabezados por Luis C. Morais (Monforte, Sherco) que mas adelante tuvo que abandonar por avería mecánica. Roman se impondría en todas las pasadas a esta especial.

Después del recorrido por el monte la cosa iba a cambiar imponiendo en la especial de arriba su ley, Daniel Carracedo(Honda) lo que pasaría a ser una constante para toda el día, solo interferida por algún que otro piloto que cambiaba en el segundo puesto. Daniel se impuso en todas las pasadas a esta especial.

Los resultados en Élite 4T primero Daniel Carracedo (Laxe, Honda), segundo Benjamín Torre (Cantabria, Sherco) y en tercera posición estrenando categoría por promocionar del año pasado Pablo Torrado(Laxe, Sherco).

Élite 2T. Victoria y scratch general para Román Pérez (Ferrol, Beta) segundo Juan C. Moreiras (Valga, Beta) Juan Outon(Sanxenxo, KTM) en tercera posición.

_MG_0102 [800x600]

En las categorías OPEN al haber promocionado pilotos a categoría Élite, han quedado mas disputadas pues la entrada de los mejores de las categorías amateurs la hace mas interesante y mas luchada. Open 4t se impuso el piloto Nicolás Varela (Laxe, Sherco ) segunda posición para el piloto Javier Rodríguez (Noia, Husqvarna) y tercera para el recién ascendido Bruno Quintas (Vigo, Sherco). En 2t, victoria para Raúl Berguño (Asturias, Honda), segunda posición para el piloto local Abel Sánchez (Mondoñedo, Ktm) y la tercera Iván Sixto (Cervo, Husqvarna).

La categoría Veteranos, vuelve a estar comandada por el trío del año pasado, aunque cambiando las posiciones, primero Jorge Suárez (Vigo, Yamaha), segundo Mario Fernández (Asturias, Sherco) y tercero Isidoro Martínez (A Coruña, Yamaha).

En las categorías amateur, gano en E1 Roberto Magariños, (Pontecesures, Honda) seguido de su compañero de equipo(TX Race) Roberto Conde (Valga, Yamaha) y Luis González (Oleiros, Suzuki). Categoría E2 primero Abel Carballes (Mosteiro, Ktm) segundo Alfonso Vázquez (Estrada, Gas Gas) y tercera posición Juan J. Vieites (Mazaricos, Gas Gas). Categoría E3,gana Marc Martínez (Monterroso, Beta) seguido de Brais Fernández (-, Beta) y en tercera posición Adrián Freire (Touro, Gas Gas).

Las categorías Senior estuvieron comandadas por lo pilotos, en 2t, Jorge Arjones (Vigo , Gas Gas) y en el 4t por Rafael García (Arteixo, Ktm) en Master victoria para el piloto Ignacio de Castro (Vigo, Suzuki)

Destacar la victoria del mas benjamín de todos en la categoría Sub 21, Pablo García (Vilanova de Arousa, Husqvarna).

En la categoría Féminas la única participante, que ademas acabo sin penalizar en sus dos vueltas Natalia Alonso, (Mondoñedo, Husqvarna) también esta implicada en la celebración de esta prueba

Destacar como la prensa se hizo eco del traslado de un piloto en el helicóptero, comentar que se encuentra bien y ya se encontraba bien en el centro de salud, pero el medico, por precaución decidió evacuarlo al hospital, sufrió una arritmia

La prueba de la capital de la Mariña Central de Lugo no defraudo a nadie, tanto publico, participantes, organizadores y autoridades han quedado encantados con una prueba que arrancaba la temporada de Enduro aficionado en Galicia y que dio un muy alto espectáculo tanto deportivo como organizativo.

_MG_0215 [800x600]

Mangas das Especiales

Especial 1 Parque

Especial Larga 1

Especial 2 Parque

Especial Larga 2

Especial 3 Parque

Especial Larga 3

Especial 3 Parque

Clasificacións.

Elite4t

Elite2t

Open4t

Open2t

Veteranos

E1

E2

E3

Sub21

Master

Senior2t

Senior4t

Feminas

Penalizaciones

Calendario 2016 e CUADRO DE HONRACalendario 2016 y CUADRO DE HONORCalendario 2016 e Cuadro de Honra

Arrinca de novo a LIGA coa tempada 2016, coa presentación das sedes e datas dos eventos que a conformaran.
SINCE 1991
Destacan a repetición dalgunha proba pero basicamente os emprazamentos tratan de ser novos ou distintos, como foi durante estes anos atrás, incluíronse lugares míticos, que cremos que nos achegan a tradición do enduro en Galicia, como son A Peroxa e Sta María de Oia (esta estase xestionando a posibilidade) sedes de probas do campionato do Mundo e de España na especialidade.

As datas só inclúen ata Xuño que pecharemos a LIGA 2016, o motivo non é outro que o de arrincar a tempada 2016-2017 en novembro ou en decembro, tiñamos que sacrificar a duración dalgunha se queriamos arrincar a seguinte facendo unha ou dúas probas antes de acabar o ano.

As probas de Mesego e mesmo algunha mais que poñeremos no calendario xa non estarán na liga, como non o estiveron nos primeiros anos, traballamos sobre a posibilidade de apoiar a realización dalgún enduro indoor ou resistencias, ademais da Endurallada, temos algunha idea na cabeza e veremos de plasmala nunhas probas, se saen.

Estamos a traballar para a realización dun Trial en Lugo e o arranque das próximas probas en xaneiro e Febreiro. Pronto colgaremos unha enquisa de para saber cales son as vosas ideas sobre a liga e para que nos axudedes a mellorar

Deixámosvos o CADRO DE HONRA DA LIGA 2015, lembrándovos o punto 19 do regulamento.

19- PROMOCIÓNS 2016
Coa fin de aumentar a combatividade dentro da nosa LIGA e non perder o nivel de competencia os tres primeiros das Categorías OPEN na clasificación final pasarán na seguinte campaña á categoría de Elite. Os dous primeiros na clasificación final das categorías E1, E2, e E3 pasarán ás correspondentes categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

A entrega de premios sera feita antes do arrinque da proxima proba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]Arranca de nuevo la LIGA con la temporada 2016 con la presentación de las sedes y fechas de los eventos que la conformaran.
SINCE 1991
Destacan la repetición de alguna prueba pero básicamente los emplazamientos tratan de ser nuevos o distintos, como ha sido durante estos años atrás, se han incluido lugares míticos, que creemos que nos aportan la tradición del enduro en Galicia, como son A Peroxa y Sta María de Oia(esta se esta gestionando la posibilidad) sedes de pruebas del campeonato del Mundo y de España en la especialidad.

Las fechas solo incluyen hasta Junio que cerraremos la LIGA 2016, el motivo no es otro que el de arrancar la temporada 2016-2017 en Noviembre o en Diciembre, teníamos que sacrificar la duración de alguna si queríamos arrancar la siguiente haciendo una o dos pruebas antes de acabar el año.

Las pruebas de Mesego e incluso alguna mas que pondremos en el calendario ya no estarán en la LIGA, como no lo estuvieron en los primeros años, trabajamos sobre la posibilidad de apoyar la realización de algún enduro indoor o resistencias, tenemos alguna idea en la cabeza y veremos de plasmarla en unas pruebas, si salen.

Estamos trabajando para la realización de un Trial en Lugo y el arranque de las próximas pruebas en Enero y Febrero. Pronto colgaremos una encuesta de para saber cuales son vuestras ideas sobre la LIGA y para que nos ayudéis a mejorar.

Os dejamos el CUADRO DE HONOR LIGA 2015, recordándoos el punto 19 do reglamento.

19- PROMOCIÓN 2016
Con el fin de aumentar a combatividad dentro de la LIGA y no perder el nivel de competencia los tres
primeros de las Categorías OPEN en la clasificación final pasarán en la siguiente campaña a la categoría de Élite.
Los dos primeros en la clasificación final de las categorías E1, E2, e E3 pasarán a las correspondientes
categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

La entrega de premios sera realizada antes del arranque de la proxima prueba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]Arrinca de novo a LIGA coa tempada 2016, coa presentación das sedes e datas dos eventos que a conformaran.
SINCE 1991
Destacan a repetición dalgunha proba pero basicamente os emprazamentos tratan de ser novos ou distintos, como foi durante estes anos atrás, incluíronse lugares míticos, que cremos que nos achegan a tradición do enduro en Galicia, como son A Peroxa e Sta María de Oia (esta estase xestionando a posibilidade) sedes de probas do campionato do Mundo e de España na especialidade.

As datas só inclúen ata Xuño que pecharemos a LIGA 2016, o motivo non é outro que o de arrincar a tempada 2016-2017 en novembro ou en decembro, tiñamos que sacrificar a duración dalgunha se queriamos arrincar a seguinte facendo unha ou dúas probas antes de acabar o ano.

As probas de Mesego e mesmo algunha mais que poñeremos no calendario xa non estarán na liga, como non o estiveron nos primeiros anos, traballamos sobre a posibilidade de apoiar a realización dalgún enduro indoor ou resistencias, ademais da Endurallada, temos algunha idea na cabeza e veremos de plasmala nunhas probas, se saen.

Estamos a traballar para a realización dun Trial en Lugo e o arranque das próximas probas en xaneiro e Febreiro. Pronto colgaremos unha enquisa de para saber cales son as vosas ideas sobre a liga e para que nos axudedes a mellorar

Deixámosvos o CADRO DE HONRA DA LIGA 2015, lembrándovos o punto 19 do regulamento.

19- PROMOCIÓNS 2016
Coa fin de aumentar a combatividade dentro da nosa LIGA e non perder o nivel de competencia os tres primeiros das Categorías OPEN na clasificación final pasarán na seguinte campaña á categoría de Elite. Os dous primeiros na clasificación final das categorías E1, E2, e E3 pasarán ás correspondentes categorías OPEN superiores.

ELITE 2T
1º DANIEL MAYAN
2º JUAN C. MOREIRAS
3º ADRIAN NORIEGA

ELITE 4T
1º ARTURO FRANCO
2º DANIEL CARRACEDO
3º ROMAN PEREZ

OPEN 2T
1º JUAN OUTON (Promociona)
2º PABLO TORRADO (Promociona)
3º JUAN J. GARCIA (Promociona)

OPEN 4T
1º JESUS MUÑIZ (Promociona)
2º BENITO VARELA (Promociona)
3º JUAN RUBIO (Promociona)

VETERANOS PRO
1º MARIO FERNANDEZ
2º JORGE SUAREZ
3º MARCELINO MENENDEZ

E1
1º ALEJANDRO ARGUDIN (Promociona)
2º ALBERTO FERNANDEZ (Promociona)
3º SERGIO INSUNZA

E2
1º JAVIER CORUJO (Promociona)
2º DIEGO TEIXEIRA (Promociona)
3º JAVIER LOPEZ

E3
1º CARLOS PALMAS (Promociona)
2º FRANCISCO J. BEIRO (Promociona)
3º RAUL VICENTE

SUB 21
1º EDUAR DIDYCH
2º ADRIAN FREIRE
3º BRUNO QUINTAS

SENIOR 2T
1º LUIYI MONTOYA
2º MARCOS MARTINEZ
3º JORGE ARJONES

SENIOR 4T
1º RAFAEL GARCIA
2º IGNACIO DE CASTRO
3º JAVIER GARCIA

MASTER
1º JUAN C. BLANCO
2º GUSTAVO MENENDEZ
3º JOSE L. ALVAREZ

FEMINAS
1º NATALIA ALONDO
2º ANA SANCHEZ

A entrega de premios sera feita antes do arrinque da proxima proba en Mondoñedo 2016.
_MG_7104 [800x600]